Investice

Proč právě s poradcem?

Dnes je na trhu spousta investičních příležitostí kam své peníze investovat. Každý z nás si to může risknout a ruskou ruletu si zahrát. Někdy to dopadne dobře, ale pravděpodobně ne. Moji klienti preferují bezpečí a ochranu majetku. Proto pro své klienty provádím komplexní analýzu jejich majetku a v návaznosti na ni připravuji vhodnou investiční strategii. 

Přínos poradce pro klienta může zvyšovat jeho výnos či eliminovat ztráty jen díky aktivní komunikaci, radám a reportingu.

V RÁMCI NAŠEHO INVESTIČNÍHO KLUBU, KTERÝ MŮŽETE SLEDOVAT ZDE PETR SAIC NATOČIL VIDEO NA TÉMA PROČ MÍT KOUČE NA CESTĚ INVESTIC

Finanční SVOBODA

Jedním z hlavních cílů, které mají mí klienti, je určit si v životě časový bod, od kterého by chtěli pokrývat své výdaje částečně či úplně z investičního majetku, který si předtím vytvoří.

Investoři by měli primárně dlouhodobě investovat startegií, která ma za cíl ochránit investované prostředky před inflací a zhodnotit je. 

Nemělo by se jednat o rizikové strategie nebo trading. 

Strategie by měla být rozložena tak, aby klient byl v bezpečí a v souladu s je ho investičním majetkem. 

Pokud si klient nepřeje investovat, ale spekulovat pravidelně na nárůst a pokles ceny, doporučujeme tyto spekulativní investice provádět v maximálním rozsahu do 5 % celkového majetku investora, aby neohrozil svou dlouhodobou investiční startegii. 

Základem je kvalitní report a strategie

95 % lidí, když se řekne investování přemýšlí, zda má, nebo nemá volné prostředky a pokud má, tak myslí na tuto částku. 

To je ale velká chyba. Každý člověk by k investici měl přistupovat s patřičnou znalostí problematiky. 

Je třeba určit cíl investice, časovou dobu, rizikovost a potřebnou dostupnost. Dále pak je potřeba se na svůj majetek nedívat jako na jednorázový úkon ale komplexně. 

Přece jediné co nevlastníte jsou nějaké investice. A proč je to důležité? V kontextu celkového pohledu se najednou rizikovost nebo konzervativnost dostává na úplně jiné hodnoty. 

Příklad:

Pokud si řeknu že chci investovat 1 mil Kč a nedám tuto částku do kontextu s celým majetkem klienta. Dopustím se nejspíše velkého omylu a zvolená strategie bude při nejmenším nevhodná. 

1 mil Kč v kontextu že vím jen o tomto 1 mil majetku bude rozloženo jinak ve strategii, než při vědomosti, že má klient například pronajímaný byt v hodnotě 10 mil Kč a 500 000 Kč ve zlatě. 

V prvním případě se na 1 mil Kč budeme dívat jako na celkový majetek klienta, který je dle zvolené strategie potřeba rozložit do určitých složek. Pokud by zvolená strategie zahrnoval například i nemovitosti či nemovitostní fondy a klient by měl investiční nemovitosti a my o nich nevěděli, strategie by byla špatně nastavena. Protože v prvním případě 1 mil Kč rozložíme dle pravidel dané strategie a jsme na správném % zastoupení jednotlivých složek. V případě druhém jsme extrémně převáženi v celkovém poměru v nemovitostech a může být vhodnější strategií zvolit dynamičtější investici. Vše samozřejmě na základě investičního dotazníku, preferencí klienta a volené strategie.

Platformy pro investování

V rámci zprostředkování mohu zprostředkovat pouze investice přes partnery, které nabízí společnost Sab servi s.r.o. Seznam naleznete zde

Ostatní platformy

Na trhu je nepřeberné množství investičních platforem. Každá má své specifikace. Ne všechny však splňují všechny zákonné požadavky na fungování a nebo k nim jako poradci nemáme oprávnění a přístupy, protože se nejedná o zprostředkování, ale o investování na účet zákazníka. Bohužel těchto platforem vzniká a zaniká tolik, že není možné znát všechny na celém trhu investic. Můžeme se bavit o tradičním investování, ale také o světě kryptoměn a dalších, kdy bych řekl že nějaká nová platforma vzniká každý den aspoň jedna. 

O těchto platformách a reportingu se můžeme bavit, ale vzhledem k tomu, že nejsou prověřeny a někdy nemusí být legislativně správě a já osobně je nemám v portfoliu. Budu si účtovat hodinou sazbu za čas strávený nad rešerží jednotlivých produktů a platforem, pokud to bude požadováno. 


Srovnávače investičních platforem

Pokud chcete opravdu nezávislé srovnání platforem, budete si jej muset udělat sami, nebo jej poptat u nějaké třetí strany. Nezávislý srovnávač totiž neexistuje. Pokud najedete na různé srovnávače, snaží se do popředí zvýhodnit nezávislou platformu proti té poradenské. Z pravidla i této platformy na stránce najdete i odkaz pro navštívení daného portálu s možností registrace. Většina srovnávacích portálů totiž funguje tak, že s těmito srovnávanými portály má tzv. affilate program. Tedy srovnávací stránka dostává provizi, za to, že se přes proklik na stránce srovnavače zaregistrujete do dané investiční platformy.