Plnění milion pro mé klienty? Není problém!

13.04.2020

Pojistné plnění - rakovina 

Příběh, který začal v roce 2018

Pamatujete si na příběh mého klienta, který prodělal rakovinu a o k trém jsem dal před cca rokem 3/2019 článek s velkým poděkováním společnosti EUCS za rychlé a efektivní jednání? Společnost EUCS vymohla z pojišťovny plnění pro klienta cca 550 000 Kč ze závažných onemocnění a pracovní neschopnosti.


První jednání od EUCS

V první fázi jsme tedy obdrželi krásných 553 846 Kč ze závažných onemocnění a 9 600 Kč za část pracovní neschopnosti.

Z toho si klient mohl pořídit léčbu a trochu i zpříjemnit život, protože situace byla velmi nejasná jak vše bude pokračovat. Bylo velmi zajímavé být u klienta, kterému se ze dne na den změnil život před očima a začal žít řekněme trochu jinak a lépe.


Stálý kontakt a zájem

S klientem jsme komunikovali každý dokument, každou věc, která ho v životě potkala a probírali možnosti co by jsme mohli ještě udělat aby měl jednodušší život. Když jsme pak na servisní schůzce probírali jednotlivé smlouvy, zjistili jsme úplnou náhodou, že ke svému úvěru má stále aktivní nějaké pojištění, za které jsme měli, že je dávno vypovězené. Pojištění se vztahovalo na invaliditu 3. stupně a pracovní neschopnost a tu klient dostal. Kontaktoval jsme opět právník z EUCS aby konali a na případ se podívali.


Druhé jednání od EUCS

Právníci vše převzali a dožádali si dokumenty pro pojišťovnu. Snad do měsíce případ také uzavřeli. Administrativa byla na dokládání náročnější, ale zvládli jsme to. A jaký byl výsledek?
Za pracovní neschopnost vyplněno dalších 41 139 Kč

A to nejlepší na závěr, zaplacení úvěru zbývajících 520 330 Kč


Kolik tedy vyplatily na pojistném plnění pojišťovny doposud?

1 124 915 Kč To je částka, kterou vyplatily pojišťovny po tahanicích s právníky.


Je fér vždy říct i jaká byla odměna pro právní zastoupení EUCS.

Právníci si neberou nic dopředu, posuzují případ a určí výši odměny. Ta bývá v rozmezí 10 % - 15 % z vymožené částky a doposud by se měla pohybovat okolo 113 000 Kč. Co je důležité dodat. Právníci na případu pracují více než rok a stále jej mají otevřený. V současné době se ještě snažíme domoci jednoho plnění od jedné z pojišťoven, která vydala zamítavé stanovisko. Právníci na tom však stále pracují a tak si myslí, že za odvedenou práci je to férová odměna. Zvláště v případě, kdy mám vlastní zkušenosti s vyřizováním pojistných událostí a zamítáním plnění pojišťoven. Jsem opravdu rád, že mám na své straně a na straně klientů takového partnera jako je společnost EUCS. Na závěr nám ještě právníci v druhém jednání dali slevu 20% pro klienta :-)

Kolik tedy dostal klient do dnešního dne díky právníkům a pojištění?

1 026 423 Kč to je částka vymožená pro mého klienta.


Slovo závěrem

Myslete na sebe, své rezervy a své blízké v jakékoliv životní situaci. Klient se kterým jsme se setkal byl absolutně zdraví v době kdy jsme smlouvu uzavírali a ani by nás nenapadlo, že se může něco takového rozsahu stát tak brzy. Tenkrát jen ještě neměl titul PFP ani znalosti s přesným určování priorit zajištění a tak jsme tenkrát nastavili jen základní smlouvu se zajištěním tak aby pokrývalo od všeho trochu. I cena pojištění byla tak trochu nízká okolo 970 Kč / měsíčně, což u dospělého člověka nevymyslíte nevím jak vysoké pojistné částky. Nutno však dodat, že jsem smlouvu a plán předělával po jiném poradci, který klienta sice za poloviční cenu cca 450 Kč pojistil jen na úraz. Kdybych tam tu smlouvu tenkrát nechal a neudělal novou, kvalitní pod svou správou, klient by sice pojištěný byl, ale za rakovinu by nedostal ani korunu a neřešili by jsme to zřejmě přes právníky atd. atd. I to je důvod, proč si nechat převést své smlouvy pod jednu osobu, jednoho poradce, který vás dlouhodobě servisuje a hlavně, který u vás je hlavně v době, kdy to potřebujete.

Aktuálnost smluv a kvalitní nastavení je úplný základ zajištění sebe i rodiny

Máte li doma nějaké smlouvy a nejste si jisti jejich aktuálností, nebo jste na ně více než rok nekoukali a neaktualizovali, rezervujte si pro sebe 40 minut mého času zde: https://calendly.com/petrvasik2/40min a společně je projdeme a nastavíme dle aktuální vaší životní situace.

Autor textu
Vašík Petr