#fuckupyklientu - nástrahy při koupi nemovitosti - 2.díl

25.11.2019

Kupujete nemovitost? Je to byt v rodinném domě? Víte jaké nástrahy se mohou skrývat u novostavby? Proč je dobré si prověřit nemovitost než ji koupíte? Jakou nemovitost si vybrali klienti a co na ně čekalo za překvapení po pár měsících bydlení? Na co vše si dát pozor při koupi nemovitosti? A co vše si zařídit předtím než nemovitost koupíte?  To vše dozvíte v mém druhém díle fuck-upy klientů, kde vám budu ukazovat reálné příběhy, se kterými jsem se setkal za dobu své praxe ve finančním poradenství.

Klienti koupily byt v rodinném domě za cca 4 mil. Kč

Po několika měsících užívání se objevil malý flíček na zdi, zřejmě závada na potrubí řekli si klienti, a tak se rozhodli povolat přes asistenční služby v pojištění odborníka. Odborník se díly kvalitním asistenčním službám neplatil. Konstatoval však, že závada není na potrubí a je potřeba povolat člověka, který má kameru a dokáže projít závady na potrubí, případně nalézt nějakou prasklinu či problém. Přijel tedy další člověk s vybavením a zjistil, že mezi odpadním potrubím od záchodu a potrubím vedoucím do kanalizace je ,,nějaká divná šachta". Co to vlastně může být divili se klienti i technici. Nakonec se rozhodli rozkopat podlahu pod záchodem a zjistili, že je pod záchodem zabetonovaná ŽUMPA!!! A ta žumpa měla zacpaný odtok, ale hlavně, byla PLNÁ! Představte si, že někdo dokáže zabetonovat Žumpu, která se musí pravidelně vyvážet a vy takovou věc objevíte ve svém bytě. Co by jste na to řekli?   

Klíčová slova ve videu / článku:

Bydlení, koupě nemovitosti, novostavba, koupě novostavby, výstavba nemovitosti, kontrola kvality, správné informace, daň z převodu nemovitosti, kolaudace, hodnota nemovitosti, projektová dokumentace, fotodokumentace, odborná konzultace, zateplení, stavební materiál, vyjednávejte, vyjednávání, zjištění informací je základ, Hypotéka, hypotéky, hypo, hypoteční úvěr, úvěr na bydlení, bydlení, nemovitost, financování bydlení, jak zafinancovat nemovitost, jak financovat nemovitost, úvěr, hypoteční poradce, hypoteční specialista, byt, dům, pozemek, nemovitost, majetek, finanční poradce, nejlepší finanční poradce, finanční poradce Zlín, finance, finance Zlín, finanční poradenství, finanční plánování, finanční plán, správa majetku a kapitálu