Informativní osobní list důchodového pojištění

10.04.2023

Ukázka emailu klientům

Dobrý den / ahoj,

Věděli jste, že v 98 % případů s klienty zjistím, že jejich údaje na OSSZ nesedí a stát jim nevypočítává starobní, invalidní, vdovské a sirotčí důchody ve výši, na kterou mají nárok, ale sníženou částku. Nevědomě je tak většina občanů ČR obírána o peníze, na které mají ze zákona nárok a celý život si platí sociální a zdravotní pojištění.

internet je dnes přehlcen různými informacemi a začíná být problém se v nich vyznat. Rozhodl jsem se pro své klienty pravidelně shrnout tipy, triky a novinky, které připravuji já osobně, nebo kolegové z naší firmy Synergy-FG.Co vám přinese občas otevřít mé emaily? 

Zhodnoťte sami dnešní email a dole si vyberte témata, která vás zajímají a v budoucnu byste chtěli odebírat prioritně.Každý z nás ví, že má Česko svůj sociální systém, tedy výplatu důchodů starobních, vdoveckých, sirotčích, invalidních a podobně. 

Každý z těchto důchodů je vyplácen na základě vašeho vyměřovacího základu a odvedených plateb do sociálního systému.Poměrně často se klientům stává, že za ně zapomněl zaměstnavatel zaslat podklady na OSSZ. Když se pak stane nepříjemná událost a vy začnete zjišťovat na co máte nárok, ejhle, zjistíte, že budete dostávat méně peněz, protože nesedí údaje.

V rámci placeného poradenství a finančního plánu svým klientům nechávám zpracovat Informativní osobní list důchodového pojištění, ze kterého lze vyčíst přesně, jak vysoké dávky by momentálně od státu obdrželi.


Návod, jak přehled získat jsem se rozhodl ZDARMA poskytnout i vám všem, abyste věděli, na čem jste vy i vaše rodina.Pokud mě kontaktujete, k přesné kalkulaci jednotlivých důchodů mi stačí zaslat zmíněný list a částky vám rád na hrubo vypočítám. Nebo alespoň vysvětlím co v listu od OSSZ najdete. Případně si můžete po dohodě objednat audit vašeho důchodového zabezpečení prvního pilíře, který si každý státu povinně platíte. Zároveň se také můžeme pobavit o vaší celkové situaci. Budete tak odcházet s konkrétními čísly, dle kterých byste měli nastavovat svá životní pojištění, tedy položky jako je invalidní důchod a podobně.

Jak tento list získat?
Jsou 3 cesty:

 1. Tištěná podoba
  Zaslání poštou na adresu: ČSSZ, Odbor správy údajové základny, Křížová 25, 225 08 Praha 5
  Dokument ke stažení naleznete ZDE
  https://eportal.cssz.cz/documents/20122/35811/ZOLDP.pdf/3e41e7e7-65b8-697d-d5a1-937723bd2706?t=1598346579057
 2. Prostřednictvím eportálu ČSSZ
  Pro všechny co mají datovou schránku na fyzickou osobu (na své rodné číslo) - odkaz ZDE
  https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/sluzby/zadost-o-informativni-osobni-list-duchodoveho-pojisteni
 3. Datovou zprávou zaslanou do datové schránky ČSSZ ID: 49kaiq3
  Žádost musí obsahovat rodné číslo žadatele, jméno, příjmení a adresu nebo ID datové schránky, na kterou bude informativní list zaslán.


Občan má právo na zaslání informativního listu jednou za kalendářní rok. Informativní list zašle ČSSZ občanovi do 90 dnů ode dne doručení jeho žádosti (§ 40a zákona č. 582/1991 Sb.).

Veškeré další informace naleznete na stránkách CSSZ - ZDE

https://www.cssz.cz/informativni-osobni-list-duchodoveho-pojisteni

Pro ty, kteří by si ani po tomto návodu nebyli jistí jak si o list zažádat, klikněte zde, pro pomoc a já se vám ozvu a pomohu získat potřebné informace.Která témata by vás dále zajímala?

Finanční plánování rady, tipy, triky
Finanční koučink a konzultace
Hypotéky
Investice
Pojištění
Svěřenské fondy
Reality nákup / prodej nemovitostí
Krizový plán
Dědický plán
Finanční plán

A na závěr něco o mně.
Někteří z vás mě nějakou dobu neviděli a mezitím se začaly dít změny. Stále se posouvám dále. Ve financích jsem od roku 2014. Za tu dobu jsme nasbíral všechny možné základní certifikace od Investování, přes pojištění, hypotéky a penze. Následně jsem absolvoval vzdělání PFP poradce finančního plánování. Později jsem prošel vzdělávám EFA poradce. V tomto roce jsem si dodělal vzdělávání na zprostředkování prodeje realit. Každoročně navštěvuji několik poradenských konferencí napříč ČR a jsem v kontaktu s lidmi, kteří se zajímají o vývoj finančního světa a financí v zahraničí. Tento můj přístup mě řadí vědomostmi, a hlavně dovednostmi mezi 1 % nejvzdělanějších pořadů v ČR. Jsem členek Asociace finančních poradců ČR. V současnosti se starám o více než 600 klientů svých, mezi které patříte právě vy, a zároveň mě oslovili poradci, kteří semnou chtějí navázat spolupráci a předat mi kmen o 2 500 klientech, protože se jim líbí můj styl práce a zmíněné vědomosti a zkušenosti. Společně se mnou se na péči o vás podílí i můj tým asistentek.

Tímto krátkým shrnutím jsem chtěl prozradit, kdo za tímto emailem vlastně stojí, a těm z vás, kdo se se mnou nestihl potkat, aktualizovat povědomí o mé práci.

Ti kteří jste semnou pravidelně v kontaktu, věřím že tento email přinese zase o kousek více přidané hodnoty mé služby.

V rámci vaší informovanosti společně s kolegy Synergy-Fg vytváříme pravidelný měsíčník na firemní úrovni, kde mám na starost sekci bydlení a rozhovory s analytiky v této oblasti.