Covid-19 - příspěvky zaměstnavatelů na životní pojištění a penzijko

30.03.2020

🦠 Situace s koronavirem bohužel zasáhla velkou část lidí v ČR. Některým zaměstnancům se zavírají provozy, někteří zůstávají doma na 60%, na pracovní neschopnosti a někteří zaměstnanci dostali výpověď jako můj klient. Může vás čekat ale ještě jedno nemilé překvapení od pojišťoven, pokud Vám zaměstnavatel přispíval větší částku na životní pojištění formou benefitu.

A jak je to s příspěvky zaměstnavatele v této době?

Tato věc zůstává na zaměstnavatelích. Obecně platí, pokud je člověk na pracovní neschopnosti vyplácení příspěvků zaměstnavatele na životní pojištění, nebo doplňkové penzijní spoření může být pozastaveno. U jednoho je to však dobrovolné a u druhého povinné platit. A jak to tedy je?

✅ Pokud Vám zaměstnavatel přispívá na DOPLŇKOVÉ PENZIJNÍ SPOŘENÍ nebo staré PENZIJNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ, prostě na penzijko. Jste v pohodě a nemusíte nic řešit, zde totiž není povinná předepsaná úložka a tak pokud Vám přispíval zaměstnavatel třeba jako mému klientovi 2 000 Kč měsíčně s jste momentálně na pracovní neschopnosti, nebo jste ukončili pracovní poměr, v rámci penzijní nemusíte nic řešit a jede dále.

❌ Pokud Vám zaměstnavatel přispíval na ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ nastává problém. U životního pojištění je totiž předepsané pojistné které se musí platit bez ohledu na to, kdo jej platí. Pokud tedy budete mít jako můj klient celkovou platbu 3 500 Kč a z toho si hradil klient na pojistném 1 500 Kč a přispíval mu zaměstnavatel 2 000 Kč. A zůstanete doma na 60%, firma omezí benefiční program a přestane benefity vyplácet, nebo se ocitnete bez práce. Myslete na to a řešte svou smlouvu a úpravu ihned, nejlépe pokud máte informace o tom že se nějaké omezení či změny chystají, kontaktujte mě a podíváme se na možnosti řešení včas.

🛑 Částka na Životní pojištění je předepsané pojistné a můj klient když je v současnosti na pracovní neschopnosti nedostane vyplacen benefit. Pojišťovna ale bude požadovat úhrad celého pojistného. Když to klient nebude doplácet rovnou každý měsíc, může se také stát nemilé překvapení a třeba po 2-3 měsících nebo půl roce, když by třeba klient ukončil pracovní poměr, může přijít dopis od pojišťovny s upozorněním na zaplacení dlužného pojistného. Například v situaci mého klienta po 6 měsících na pracovní neschopnosti nebo bez práce by byl DOPLATEK 6 X 2 000 KČ TEDY 12 0000 Kč jednorázově ❗️

🛑 To pro člověka, který je půl roku bez práce, bez rezerv a příjmu může být likvidační a dostat se i do exekuce. ❗️

🙂 Pokud Vám tedy přispívá zaměstnavatel na ŽIVOTNÍ pojištění a chtěli by jste bezpečnější řešení, nebo alespoň zkonzultovat jak postupovat dále napište si o radu.

Nebo rovnou rezervujte termín on-line konzultace pro sebe na https://calendly.com/petrvasik2/40min